ТАНОК — СЛОВОВЖИВАННЯ

танок, танець

Багатьом здається, що іменники танок і танець означають одне й те ж саме, тому й читаємо раз у раз на афішах: «Виступає ансамбль пісні й танку». Але ж танок – то тільки різновид танцю, він відповідає російському хоровод. «Стрункі високі дерева снуються перед очима, неначе водять який чарівний танок» (Леся Українка). Сплутування цих іменників призводить до мовних похибок.
Уроки державної мови (з газети «Хрещатик»)

Танець і танок

Багатьом здається, що слова танок і танець означають одне й те ж, тому й читаємо раз у раз на афішах: «Виступає ансамбль пісні й танку». Але це не так. Слово танок означає «різновид танцю», воно відповідає російському хоровод: «У місті Немирові дівок танок ходить, молодая Бондарівна всіх передом водить» («Українські пісні» М. Максимовича); «Стрункі високі дерева снуються перед очима, неначе водять який чарівний танок» (Леся Українка).
Танець — це «ритмічні рухи під музику або спів»: «Добре! добре! Ну, до танців, до танців, кобзарю!» (Т. Шевченко); «А в залі розвернулися танці на всі боки, поміст ходором ходить» (Панас Мирний).

хоровід

Правильніше: танок
Словник-антисуржик.

танець

Правильніше: танок
Словник-антисуржик.

Танцюрист, у танці і танцюючий

Вживання дієприкметників активного стану з -уч-, -юч- не рекомендовано нормами сучасної української мови.

Замініть танцюючий на один з варіантів: танцюрист, у танці;  або перебудуйте речення, використавши дієслово: танцювати.

НЕ РЕКОМЕНДОВАНО РЕКОМЕНДОВАНО
Кумедне відео «Танцюючий песик». Кумедне відео «Песик-танцюрист».
Статуетка «Танцююча пара» виготовлена з пластику під золото. Статуетка «Пара у танці» виготовлена з пластику під золото.